Český řemeslník aneb před použitím protřepat!

7. 11. 2015 9:47:28
"Proč už tady není?!? Asi má zpoždění, je strašná zácpa, zavolej mu.... Nebere to! Vzala jsem si kvůli němu volno z práce a šéf se tvářil strašně kysele." Po 30 minutách. "Pořád nezvedá telefon, NO CHÁPEŠ TO?"

Ne, nechápu to. Ono to totiž normálním způsobem uvažování pochopit ani nelze. Říkáte si, když mám zpoždění já a vím, že na mě někdo čeká, tak zavolám a omluvím se, že ano? Ne, v případě pana řemeslníka z příběhu v úvodu článku. Ten se už nikdy neukázal. Zůstaly po něm v bytě obkladačky, které měl v koupelně položit. Dalším paradoxem v tomto příběhu je to, že on za ty obkladačky zaplatil cca 8.000 Kč a nikdy se už neozval. Asi obkladač ALTRUISTA. Bravo!

Další velkou kapitolou je komunikace s řemeslníky. Často si kladu otázku, mluvíme stejnou řečí? Řemeslníkům, se kterými na zakázkách pracuji jsem se naučila dávat tzv. projektovou dokumentaci. Nespoléhám se na to, co bylo řečeno a řadši zadání předám v písemné podobě. Jak se říká, co je psáno, to je dáno. Ne, ani co je psáno v případě některých řemeslníků nemusí platit, protože jejich KREATIVITA nezná mezí. Překvapení jsme pak všichni, já jako autor, nebohý investor a i pan dotyčný řemeslník, který je strašně překvapen tím, že se nám nelíbí, jak hezky to on sám vymyslel!

Takových situací s řemeslníky jsem si při své práci na interiérech svých klientů zažila mnoho. A věřte mi, strávila jsem hodně času uvažováním nad tím, jak tomu porozumět. A k dnešnímu dni se mi to stále nepodařilo.

Zdá se, jakoby tito řemeslníci tvořili velmi specifickou sortu lidí, která má ještě specifičtější způsob uvažování. Jiné vnímání času. Jiný způsob komunikace s lidmi.

A na konec bych se chtěla skutečně upřímně omluvit všem kvalitním a spolehlivým českým řemeslníkům. Vím, že EXISTUJETE a díky, že jste! Ve své praxi Vás potkávám a spolupráce s Vámi mě velmi těší. Prosím pokračujte tak dále, vřelé díky!

Autor: Markéta Aniolová | sobota 7.11.2015 9:47 | karma článku: 11.86 | přečteno: 774x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Ostatní

Marek Valiček

Ahoj Zorka

I když je doba vánoční dobou, které bych se rád každý rok vyhnul, přece jen - ať chci, nebo ne - dokáže takovej čas naštelovat duši i naprostýmu neznabohovi.

13.12.2018 v 15:00 | Karma článku: 6.62 | Přečteno: 138 | Diskuse

Olga Pavlíková

Skřípnou v EU na dotacích jen Agrofert, nebo celé Česko?

Konečně bude pořádná mela. Hamáček, který se tak moc strachuje o své nové korýtko, ten se už teď úpěnlivě modlí, aby to nebylo celé Česko.

13.12.2018 v 14:23 | Karma článku: 10.90 | Přečteno: 312 | Diskuse

František Skopal

Je kolonizace vesmíru nezbytná?

Zpráva z médií: Lidstvo musí pryč ze Země, jinak vyhyne! Dvě století máme prý na to, abychom zvládli technologii, umožňující kolonizovat vesmír. Jinak nemáme šanci přežít.

13.12.2018 v 14:16 | Karma článku: 6.18 | Přečteno: 184 | Diskuse

Josef Komárek

Předvánoční pohoda v době zločinné komunistické diktatury.

Předvánoční taneční večírek u tanečního mistra Dušana Konečného jako vrchol předvánoční pohody. Ke konci 70.let už naše děti povyrostly natolik, že už mohly zůstávat večer samy doma, a tak jsme po celé desetiletí 80.let ...

13.12.2018 v 13:47 | Karma článku: 10.85 | Přečteno: 275 | Diskuse

Petr Omelka

Za lásku ve spárech KGB

"Poslední soud je poslední soud, ale lidská bytost, která strávila svůj život v Rusku, musí být bez váhání umístěna do ráje."

13.12.2018 v 11:39 | Karma článku: 16.55 | Přečteno: 364 | Diskuse
Počet článků 5 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 654

Markéta Aniolová

interiérová designérka/bytový architekt 

http://www.urbaninterior.cz

Kdo jsem?

Jsem propagátor kvalitnějších interiérů v ČR.

O co mi jde?

Prostředí, ve kterém se nacházíme nás ovlivňuje více, než si dokážeme připustit. Je to jedna ze složek, která výrazně ovlivňuje tzv. kvalitu života. Dopřejte si sami pro sebe a svou rodinu kvalitnější bydlení! Požadujte lepší interiéry kanceláří na pracovišti, kde trávíte více než třetinu dne! Navštěvujte restaurace, hotely, penziony s kvalitním interiérem, kde se budete cítit dobře!

Více o mně:

Jsem interiérová designérka/bytová architektka ve společnosti Urban Sphere Interior. Funguji na tzv. "volné noze" a více o mě najdete na www.urbaninterior.cz.

Nabízím kompletní servis od návrhu interiéru až po jeho realizaci. Navrhuji soukromé i komerční interiéry v Praze a po celé ČR. Specializuji se na interiérový design, na tvorbu nadčasového a moderního interiéru odrážející osobnost a životní styl klienta.

Jsem absoloventka diplomového studia DesignŠkoly.

http://www.urbaninterior.cz

 

Najdete na iDNES.cz